2024.11.06, Szerda
Még mindig sok kutya vár örökbefogadásra országszerte
Fotók: Open Communications Kft.

Még mindig sok kutya vár örökbefogadásra országszerte

Open Communications Kft.

2024.10.04. 15:00

Életed egyik legjobb döntése lehet, ha elhatározod, hogy örökbe fogadsz egy kutyát. A megfelelő fajta kiválasztása azonban felelősségteljes döntést és nagyon sok tényező figyelembevételét igényli. Magyarországon a legtöbb kutya – az anyagi nehézségek és a megváltozott körülmények mellett -, a felelőtlen és meggondolatlan emberi döntések miatt kerül az utcára. A jelenlegi helyzet javítása érdekében a Pedigree állateledeleket is forgalmazó Mars Magyarország, ebben az évben is önkéntes munkával, valamint adománnyal segíti több menhely működését is országszerte.

Legfontosabb tulajdonságok egy új társnál

Ha egy kiskutya befogadását fontolgatod, első körben érdemes tájékozódnod a fajta várható átlagos élettartamáról, mivel ez képet ad a hosszú távú elkötelezettség mértékéről. Amikor eldöntöd, hogy kutyát szeretnél, azt is mérlegelned kell, hogy képes leszel-e összehangolni a fajta adottságait és az életmódodat. Ha például nagyvárosi környezetben élsz, akkor egy sok mozgást igénylő fajta nem feltétlenül lesz a legjobb választás számodra.

„Egy kutya családba fogadása nagy vállalás, bármikor is döntsünk így: bár a kutya lényével gyógyít minket és összekapcsolja az embereket, sokan esnek abba a hibába, hogy aktuális trendek alapján választanak „divatos” fajtákat. Számos buktatója van annak, ha népszerű közösségi média videók vagy hollywoodi filmek alapján voksolunk egy-egy kutyafajta mellett (vagy ellen)” – meséli Korom Gábor, kutyaszakértő.

A közhiedelemmel ellentétben például a kutya mérete nem feltétlenül határozza meg, hogy alkalmas-e a lakásban való életre. Az egyik leggyakrabban hallott téves információ az, hogy egy kistestű kutya jobban elfér egy lakásban.

„Aki naponta szeretné körbe futni a Margit-szigetet kedvencével és hetente többször túrázik, nyugodtan válasszon nagyobb mozgásigényű kutyát, de egy idősebb vagy elfoglalt hétköznapokat élő gazda jelöltnek, aki inkább nyugalmasabb sétákra vágyik a közeli parkban érdemes ezek alapján választania” - javasolja Korom Gábor, kutyaszakértő.

 

 

Mindenkinek jár egy második esély

Ha megtaláltad az életstílusodhoz tökéletesen illeszkedő kutyát, a következő lépés annak eldöntése, hogy hol találod meg új szőrös társadat. Az egyik leghálásabb lehetőség a menhelyről való örökbefogadás, ahol egy arra érdemes kutyának adhatsz második esélyt. A kutyák különböző okok miatt kerülnek menhelyekre. A leggyakoribbak közé tartozik, hogy a kutyánál viselkedésbeli problémák merülnek fel, a gazda pedig ahelyett, hogy még jobban figyelembe venné az igényeit, inkább utcára teszi az állatot.  

„A tudatos kutyafajta kiválasztásánál érdemes tanácsot kérnünk oktató szakemberektől a körülményeink ismertetésével. Sokszor nem látjuk reálisan magunkat és a helyzetünket belülről. Egy szakember tanácsa sok későbbi kellemetlenségtől óvhatja meg akár a potenciális gazdajelöltet és a kutyát is” – tanácsolja Korom Gábor.

 

 

A MARS ismét segít

Magyarországon az emberek körülbelül egy harmada választja az örökbefogadást, amikor kutyát szeretne. Az örökbefogadás népszerűsítése érdekében egyre több program és kampány indul, ami segítheti az embereket tudatosságuk növelésében. Október 4-e, az Állatok Világnapja különösen jó alkalom arra, hogy felhívjuk a figyelmet a segítségre szoruló állatok támogatására. Ennek apropóján a többek között a Pedigree állateledeleket is gyártó/forgalmazó MARS ismét több menhelyet támogat országszerte, hogy minél több hontalan állat találjon szerető otthonra.

„Munkatársaink aktív szerepet vállalnak a menhelyek támogatásában, ezért az Állatok Világnapja alkalmából idén szeptemberben több önkéntes akciót is szervezünk. Magyarországon összesen 4 menhelyet támogatunk több mint 40 tagunk részvételével” - meséli Georgina Bennett, a Mars Central Europe ügyvezető igazgatója, aki régóta segíti a menhelyeken hagyott kutyák örökbefogadását. „Több éve támogatjuk a kisállat menhelyeket és foglalkozunk a gazdátlan állatok problémájával, ami összhangban van a vállalati célkitűzésünkkel, hogy egy jobb világot teremthessünk a kisállatok számára.” - tette még hozzá Georgina Bennett.

 

A MARS MAGYARORSZÁGON ÉS KÖZÉP-EURÓPÁBAN  
A Mars 1992-ben lépett be a magyar piacra, 2016 óta pedig a Mars Multisales Central Europe tagjaként működik, amely a magyar, a cseh, a szlovák és a román piacot foglalja magában. A szervezet több, mint 400 Munkatárssal, három kategóriában működik: édesség (csokoládé, rágógumi és egyéb édesség), élelmiszer (rizs és szószok), valamint állateledel. A Mars emellett a szegmenseinek két legnagyobb üzemét működteti a régióban: a száraz állateledelt és jutalomfalatokat gyártó csongrád-bokrosi üzem mellett a csehországi Poříčí nad Sázavou-ban működik a Mars édességgyártó létesítménye.
A MARS VÁLLALATRÓL 
A Mars hitvallása szerint a világ, amit holnapra szeretnénk azzal kezdődik, ahogyan ma dolgozunk érte. A Mars egy családi vállalkozás, melynek több mint egy évszázados tapasztalata van különböző termékek előállításában, a vásárlók és házi kedvenceik számára egyaránt. A minőségi édesipari, élelmiszeripari és állatápolási termékek és szolgáltatások sokszínű és folyamatosan bővülő portfóloójában több, mint 140 000 elkötelezett munkatársat foglalkoztatunkl. A csaknem 47 milliárd dolláros tőkével rendelkező, globális vállalat olyan világszerte ismert és kedvelt termékeket gyárt, mint az Ben’s Original™, CESAR®, Cocoavia®, DOVE®, EXTRA®, KIND NA, M&M’s®, SNICKERS®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, and WHISKAS®. Ezen kívül a Mars állategészségügyi szolgáltatásokat is nyújt, ilyenek például az AniCura, BANFIELD™, BLUEPEARL, a Linnaeus és a VCA™ - amelyek áttörést jelentő programokat fejlesztenek, élvonalbeli technológiát alkalmazva a genetikai egészségügyi szűrés és a DNS-vizsgálat területén. 
További információért látogasson el a www.mars.com oldalra. Csatlakozzon hozzánk Facebookon, Twitteren, LinkedInen, Instagramon és YouTube-on.  
Országos hírekkutyaállatokállattartásállatok világnapjaállatmenhelyörökbefogadásmenhely