A Magyar Vöröskereszt jóvoltából a Véradók Napján, november 27-én a társadalom minden felelős tagja legalább egy gondolat erejéig köszönetét és tiszteletét fejezi ki a véradóknak.
Ez alkalomból vehettek át elismeréseket a Somogy Megyei Kormányhivatal dolgozói a Somogy megyei polgármesterek és jegyzők találkozóján, Siófokon.
Az elismerő okleveleket dr. Tuzson Bence közszolgálatért felelős államtitkár és dr. Neszményi Zsolt kormánymegbízott adta át.
Elismerésben részesült:
Bukta József, negyvenszeres véradó
Fülöp Csaba negyvenegyszeres véradó
dr. Kiss Pál negyvenháromszoros véradó
Kovács Zoltán negyvennégyszeres véradó
dr. Vörös Gyula negyvenhétszeres véradó
Szabó István László ötvennyolcszoros véradó
Bitó Irén hatvanhétszeres véradó
Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani minden véradónak, aki minden egyes alkalommal emberségéről, segítőkészségéről tesz tanúbizonyságot, amikor egy véradás alkalmával egyszerre több, rendszerint ismeretlen embernek nyújt megfizethetetlen segítséget.







A több mint fél évszázados gyalogos-kerékpáros híd helyére egy korszerű, 80 méteres acélhíd került az M7-es autópálya velencei pihenőjénél. A műtárgy nemcsak a Budapest–Balaton kerékpáros kapcsolat egyik kulcseleme, de mérnöki megoldásaival és kivitelezésével is kiemelkedik: közbenső pillér nélkül íveli át az autópályát, miközben már a jövőbeli pályabővítés igényeit is figyelembe vették a tervezés során.