Férfi röplabda Extraliga - Nyert és második helyén végzett a Kaposvár
Illusztráció: unsplash.com

MTI

2022.03.07. 17:28

A Kaposvár hazai pályán 3-0-ra győzött a DEAC ellen a férfi röplabda Extraliga alapszakaszának utolsó, vasárnapi 14. fordulójában, ezzel megszerezte a második helyet.

A somogyiak sikerükkel megelőzték a tabellán a MAFC-ot, amely az elsőségét már korábban bebiztosított Pénzügyőr otthonában az első szettet ugyan megnyerte, végül 3-1-re alulmaradt. A fővárosiak vereségükkel egészen a negyedik helyig csúsztak vissza, ugyanis a Kistexttel szemben nagy csatában 3-1-es diadalt arató Kazincbarcika is előttük zárt.

A játéknap legjobb egyéni teljesítményét a Kecskemét kubai légiósa, Yusnaikel Argilagos Sogo nyújtotta, aki 30 pontot szerzett a Dunaújváros otthonában 3-0-ra megnyert összecsapáson. A jövő héten startoló negyeddöntőre az 1-3. helyen végzett csapatok a helyezésüknek megfelelően növekvő sorrendben választanak maguknak ellenfelet az 5-8. helyen végzettek közül, a negyedik helyezett pedig a megmaradó együttessel játszik az elődöntőbe jutásért.