Az ország nyugati feléről több bejelentést is kaptak a katasztrófavédők a vasárnap délután megérkező viharok miatt - közölte a katasztrófavédelem a honlapján.
Tájékoztatásuk szerint vasárnap kora estig leginkább a Balaton déli partjáról, illetve Somogy, Komárom-Esztergom és Pest megyéből, valamint a fővárosból érkeztek bejelentések. A segítséget kérők útra, épületre dőlt fák, leszakadt ágak, letépett elektromos vagy távközlési vezetékek miatt hívták a katasztrófavédelem munkatársait. Érden egy iskola tetejét bontotta meg az erős szél, a 7-es főút forgalmát a 64-es főúti csomópontnál leszakadt ágak akadályozták, míg Sormás és Eszteregnye között egy fa dőlt az érintett főútra.
Alaposan átformálják Kőszeg egyik legfontosabb közlekedési csomópontját: a vasútállomás mellé új autóbusz-pályaudvar és P+R parkoló épül, új utakkal és kerékpáros kapcsolatokkal rendezik át a környéket, miközben a 87-es főút egy szakasza is megújul.