Képző- és iparművészeti, valamint irodalmi programokkal, koncertekkel várja a közönséget a Kaposvár világhírű szülöttének, Rippl-Rónai József (1861-1927) festőművésznek emléket állító, róla elnevezett fesztivál, amelyet szeptember 4. és 7. között tartanak a somogyi vármegyeszékhelyen.
Az esemény honlapja szerint a város legjelentősebb, leglátogatottabb, mintegy negyedszázados múltra visszatekintő összművészeti fesztiválján belvárosi utcatárlat nyílik, a sétálóutcán közösségi alkotás keretében megfestik Rippl-Rónai József virágoskertjét, kézművesek mutatkoznak be, programokkal készül a Zichy Mihály Iparművészeti Szakgimnázium és a Táncsics Mihály Gimnázium.
A látogatókat utcazenészek, pantomimesek szórakoztatják, de lesz rendhagyó irodalomóra, Karinthy-felolvasóest, interaktív szövegalkotás, fényfestés, és cirkuszi játszóház is. A koncertekre a Kossuth téren, a Dorottya-udvarban és az Európa parkban kerül sor, az itt felállított színpadokra olyan neves előadók lépnek fel, mint a Bikini, a 4S Street, az Ivan & The Parazol, a Belga, Mága Zoltán, Manuel, és mások mellett cserihanna is.
A rendezvénysorozat idején a látogatók megtekinthetik Péter András "Pillanatba lépve" Csíkszereda és a Csíki-medence szépségei című fotókiállítását a Dorottya-ház teraszán, Vaspor (Baranyai Roland) fémszobrait a Dorottya-ház udvarában, valamint A kedvenc képem címmel, a Compur Fotóklub kiállítását az Agórában. A Rippl-Rónai Fesztiválról bővebb információk a ripplfeszt.hu honlapon találhatók.