A most induló felvételi eljárásban is számos állami ösztöndíjas helyet hirdetnek meg. Az előző időszakokban az agrár- és élelmiszertudományi alapképzések voltak a legnépszerűbbek.
Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) jelenleg kétszer annyi állami ösztöndíjas helyet kínál, mint amennyit az elmúlt években ténylegesen betöltöttek, így a jelentkezők számára bőséges lehetőség áll rendelkezésre a bejutásra - olvasható az intézmény oldalán.
A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemen 2024 szeptemberében közel 5.000 hallgató kezdte meg tanulmányait a magyarországi és a külhoni képzési helyeken. A normál felvételi eljárásban 3.200 hallgató nyert felvételt, amely megközelíti a 2023. évi eredményt és 25%-os növekedést jelent a két évvel ezelőtti adatokhoz képest.
"Egyetemünk töretlen, sőt egyre fokozódó népszerűségnek örvend a továbbtanulni szándékozók körében, ami többek között a MATE létrejöttét megelőző sikeres integrációnak, a soha nem látott mértékű infrastrukturális és tartalmi megújításnak, az oktatási-kutatási portfóliónk átalakításának, valamint a gazdasági stabilitást megcélzó intézkedéseknek köszönhető. Jelenleg a MATE az agrártudományok területén a világ legjobb egyetemei közé tartozik, a nemzetközi tudományos ranglistákban évről évre egyre előrébb kerül. Nemzetközi eredményünket az is mutatja, hogy ebben a tanévben a külföldi hallgatók aránya 15%, 113 országból érkeznek hozzánk az alap-, mester- és doktori képzésben részt vevők hallgatók" – hangsúlyozta Dr. Gyuricza Csaba rektor.
A MATE-n az elsőéves hallgatók között a legnépszerűbbek az agrár- és élelmiszertudományi alapképzések voltak, a pedagógus, műszaki, környezettudományi és természetvédelmi alapképzések iránt pedig egyre látványosabb az érdeklődés. A mesterképzések tekintetében a legtöbb hallgató a növényorvosi, az emberi erőforrás tanácsadó, valamint a vezetés és szervezés szakokon kezdte meg tanulmányait. Az egyetem több nyílt napot is rendez a felvételizők számára. További információkat a képzésekről, a felvételi feltételekről ITT olvashat.
A 28 ezer négyzetméteres raktárcsarnokban a közel 4 ezer négyzetméteres, 3 szintes félautomata raktártechnológia kiépítése már gőzerővel zajlik.