A színház Keltető online oktatási programjának célja a fiatalok színház iránti lelkesedésének megőrzése, a velük megkezdett szakmai munka folyamatosságának biztosítása.
Ünnepi kalendáriummal jelentkezik és online formában is megtartja a drámapedagógiai programját, valamint a Kortárs felolvasószínházi maraton elnevezésű rendezvényét a kaposvári Csiky Gergely Színház decemberben. Az Ünnepi kalendáriumban a színház művészei néhány perces videóüzeneteket készítenek december 1. és 31. között.
A naponta este hat órakor a teátrum online felületein látható karácsonyi mesékkel, dalokkal, versekkel vagy óévbúcsúztató produkciókkal azoknak szeretnének kedveskedni, akik a járványban is kitartanak a színház mellett, annak tartalmait szeretik, várják, személyes online felületükön megosztják - olvasható a teátrumnak az MTI-hez eljuttatott tájékoztatójában.
Kitértek rá, hogy a koronavírus-járvány "nem szegi kedvét" a Keltető elnevezésű drámapedagógiai program szervezőinek sem: a szakemberek a digitalizáció előnyeivel élve továbbra is tartanak foglalkozásokat a gyermekeknek, s otthon is megoldható feladatokat küldenek nekik.
A színház Keltető online oktatási programjának célja a fiatalok színház iránti lelkesedésének megőrzése, a velük megkezdett szakmai munka folyamatosságának biztosítása - közölték. A teátrum jelezte, hogy online térben, de megrendezi a hagyományos Kortárs felolvasószínházi maraton nevű programját, emellett a televízió idén a Csiky Gergely Színházból közvetíti szilveszteri műsorát.
A színház Fülöp Péter igazgatót idézve hangsúlyozta: a Csiky vezetésének továbbra is kardinális kérdés a próbák és a művészeti munka folytatása. Ennek érdekében az épületben páraködös fertőtlenítést is alkalmaznak, belépéskor mérik a munkatársak testhőmérsékletét.
A direktor emlékeztetett rá, hogy a színház jól reagált a koronavírus-járványból adódó kihívásokra. Nagy sikert aratott az Erkélyből páholy - Házhoz megy a Csiky! című programsorozatuk, amelynek keretében a társulat tagjai közterületeken, a nézőktől biztonságos távolságban, a járványügyi előírásokat betartva játszottak. Amikor korlátozásokkal, de a színházban is lehetett előadásokat tartani, a világ- és a hazai irodalom, valamint a magyar színházművészet ikonikus alakjainak képmásait helyezték azokra a székekre, ahová a távolságtartás okán nem ülhettek nézők - tette hozzá.