2021.12.05, Vasárnap
Jakabos Zsuzsanna újabb sikerrel zárt a kaposvári úszó ob-n
Illusztráció, pixabay.com

Jakabos Zsuzsanna újabb sikerrel zárt a kaposvári úszó ob-n

MTI

2021.11.13. 15:40

Jakabos Zsuzsanna 200 méter vegyesen is a legjobbnak bizonyult a Kaposváron zajló rövidpályás úszó országos bajnokságon.

Hirdetés

A győriek 32 esztendős versenyzője ahogy csütörtökön 100 méter vegyesen, úgy pénteken 200-on is a leggyorsabb volt, a tokiói játékok óta először versenyző háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka ezúttal negyedik lett.

Múlt héten, a kazanyi rövidpályás Európa-bajnokságon Szabó Szebasztián 50 méter pillangón világcsúccsal nyert - emellett 100 pillangón és 50 méter gyorson sem talált legyőzőre -, az ob-n azonban nem állhatott rajtkőre, távollétében pedig Holoda Péter nyerte a számot.


A pénteki dobogósok:


    férfiak:
    400 m gyors:
1. Holló Balázs (Egri Úszó Klub) 3:40.04 perc
2. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 3:41.92
3. Zombori Gábor (Budafóka XXII. SE) 3:43.24
    50 m pillangó:
1. Holoda Péter (Debreceni SC) 23.77 másodperc
2. Tekauer Márk (Kőbánya SC) 23.82
3. Nell Olivér (Stamina TK) 23.91
    200 m vegyes:
1. Zombori Gábor (Budafóka XXII. SE) 1:56.88 perc
2. Szabó Norbert (FTC) 1:57.23
3. Kőhalmi Kornél Barnabás (BVSC-Zugló) 1:59.37
    4x50 m vegyesváltó:
1. Kőbánya SC (Telegdy Ádám, Horváth Dávid, Tekauer Márk, Tompos Zoltán) 1:37.53 perc
2. BVSC-Zugló 1:37.97
3. HÓD Úszó SE 1:40.59
    4x200 m gyorsváltó:
1. BVSC-Zugló (Csicsáky Péter, Kovács Benedek Bendegúz, Kőhalmi Kornél Barnabás, Németh Nándor) 7:11.14 perc
2. Egri Úszó Klub és FTC 7:14.02

    nők:
    400 m gyors:
1. Késely Ajna (Kőbánya SC) 4:03.23 perc
2. Kapás Boglárka (UTE) 4:05.91
3. Fábián Bettina (Szegedi Úszó Egylet) 4:06.86
    50 m pillangó:
1. Varga Dominika (Délzalai Vízmű SE) 26.34 másodperc
2. Ollé Mónika Beatrix (Stamina TK) 26.56
3. Bukovics Rebeka (Délzalai Vízmű SE) 26.82
    200 m vegyes:
1. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 2:08.42 perc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 2:09.51
3. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 2:10.81
    4x50 m vegyesváltó:
1. Vasas SC (Szabó-Feltóthy Eszter, Gyurinovics Fanni, Galamb Szimonetta, György Réka) 1:52.22 perc
2. Győri Úszó SE. 1:53.18
3. Nyíregyházi SC 1:55.89
    4x200 m gyorsváltó:
1. Vasas SC (György Réka, Gyurinovics Lili, Szabó-Feltóthy Eszter, Gyurinovics Fanni) 7:59.23 perc
2. UTE 8:02.22
3. Szegedi Úszó Egylet 8:03.77

4x50 m vegyes gyorsváltó:
1. Győri Úszó SE (Szentes Bence, Giczi Mátyás Zsolt, Safrankó Sára, Jakabos Zsuzsanna) 1:34.50
2. Vasas SC 1:35.20
3. BVSC-Zugló 1:35.78

Helyi hírekKaposvárúszásországos bajnokság