2024.03.28, Csütörtök

Dobogós lett a Kaposvári Egyetem hallgatója a Póni Fogathajtó EB-n

ke.hu

2018.08.26. 07:00

Bronzéremmel tért haza a Gyermek, Junior és Fiatal Fogathajtók Európa-bajnokságáról Palkovics Dávid. Az Agrár- és Környezettudományi Kar hallgatója a Fiatal Póni Egyesfogathajtás kategóriában versenyzett kiválóan.

12 ország 82 fogathajtója mérte össze tudását nemrégiben Kisbér-Ászáron. Palkovics Dávid a Kaposvári Egyetem fiatal versenyzője az első számban a díjhajtásban a középmezőnyben végzett. Majd fantasztikus teljesítménnyel harmadik lett maratonhajtásban.

A dobogós helyezést az utolsó számban az akadályhajtásban is sikerült megtartania az Agrár-és Környezettudományi Kar hallgatójának.

Ezzel a magyar fogathajtó sport 100. érmét szerezte a Világ- és Európa-bajnokságok (a nemzetközi szövetség -FEI- által rendezett versenyek) történetében.