Női röplabda Extraliga - A Kaposvár elvette a Nyíregyháza pályaelőnyét
Illusztráció - Pixabay

MTI

2022.03.19. 10:00

A Kaposvár meglepetésre 3-0-ra győzött a címvédő Nyíregyháza otthonában a női röplabda Extraliga negyeddöntőjében, a párharc pénteki első mérkőzésén.

A Kaposvár meglepetésre 3-0-ra győzött a címvédő Nyíregyháza otthonában a női röplabda Extraliga negyeddöntőjében, a párharc pénteki első mérkőzésén. A somogyiaknál - akik mindössze kilenc játékossal érkeztek - az azeri Nikalina Basnakova, a szabolcsiaknál pedig a bolgár Ralica Vasziljeva egyformán 17 ponttal zárt.

Az Újpest is közel állt a meglepetéshez, ugyanis három szett után 2-1-re vezetett Balatonfüreden, ám a Magyar Kupa-ezüstérmes Szent Benedek RA végül fordítani tudott. A hazaiaknál Kiss Gréta 25, a fővárosiaknál a bolgár Szlavina Koljeva 21 pontot szerzett. A párharcok hétfőn folytatódnak.

Eredmény, negyeddöntő, 1. mérkőzések:
Fatum-Nyíregyháza - 1. MCM-Diamant Kaposvár 0-3 (-15, -20, -18)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-0, a Kaposvár javára.

Szent Benedek RA-Újpesti TE 3-2 (23, -26, -14, 16, 11)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Szent Benedek RA javára.