A házigazda Nyíregyháza 3-1-re legyőzte a címvédő Vasast a női röplabda Extraliga alapszakaszának keddi rangadóján.

Eredmény:
Fatum Nyíregyháza-Vasas Óbuda 3-1 (22, -21, 20, 14)
---------------------------------------------------
A legeredményesebb játékosok: Radosova 22, Ortiz 14, Lacombe, Pintér, Vasziljeva 12-12, illetve Gamma 22, Török 20

A két együttes szezonbeli első mérkőzésén a nyírségiek 3-1-re nyertek a Vasas otthonában. Utóbbi együttes három nappal korábban még Békéscsabán szerepelt, ahol a vártnál simábban kapott ki. A nyírségiek egy, a fővárosiak három vereséggel álltak a mérkőzést megelőzően. Az első játszma kiegyenlített csatát hozott, sokáig a hazaiak álltak jobban, de a hajrához közeledve a Vasas is vezetett két ponttal. Az utolsó szakasz a kiegyensúlyozottabban játszó Nyíregyháza szája íze szerint alakult.

A második szett végig szoros és színvonalas játékot hozott, a budapestiek egy fokozattal feljebb tudtak kapcsolni, a válogatott Török Kata, valamint a horvát Sanja Gamma vezérletével egyenlítettek. A harmadik etapban a nyírségiek akarata érvényesült, és bár a Vasas a hajrában két pontra megközelítette riválisát, hazaiak a szlovák Nikola Radosova remek játékának is köszönhetően ismét megszerezték a vezetést.

A negyedik játékrészre szétesett a vendégek játéka, így a Nyíregyháza nagy különbségű részsikerrel tartotta otthon mindhárom pontot.