2019. augusztus 31-én a kaposvári Rippl-Rónai Múzeum újra megrendezi az Ostrea peregrina – Élet a középkorban című rendezvényét, melynek társszervezője a Fekete Hollók Rendje hagyományőrző csapat.
A korábbi évekhez hasonlóan idén is látványos bemutatókkal, kézműves foglalkozásokkal, izgalmas vívóversenyekkel várjuk a látogatókat, de a programban helyet kap bábelőadás és „lovagi” hétpróba is, amivel a gyerekeknek kedveskedünk. Idén is kísérőrendezvény lesz a Helyi Termék Nap vására. Különleges programelem lesz a Mathias Rex tüzérségi bemutatója, az estét pedig két amatőr zenekar koncertje zárja. A legfrissebb információkat az esemény facebook oldalán találják meg az érdeklődők.

Az újmohácsi oldalon is jelentős előrelépés történt: sikeresen elvégezték a B2 jelű ártéri híd első, 60 méteres előretolását, és folyamatosan zajlik a híd ív- és pályaelemeinek az előszerelése.